планшетные компьютеры
CMS Joomla 3.5
+90 (264) 281 34 44 - 277 45 67

Sakarya'da 2 yıldır böbrek kanseri ile mücadele eden ve bir böbreği alınan 3 yaşındaki Muhammet Efe Bulat, en büyük hayaline nihayet kavuştu. Küçük Muhammet uzun süredir tanışmak istediği sanatçı Seda Sayan ile canlı yayında bir araya geldi.

Hastalık sebebiyle 1 yıl önce sol böbreği alınan ve halen Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gören küçük Muhammet, annesi Selma, LÖSDER başkanı Nihal Akar, SASEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Melahat Basmacı ve Hür Fm Programcısı-gazeteci Hülya Sürücü ile birlikte, sanatçı Seda Sayan' ın programına katıldı.

 Hatırlanacağı gibi küçük Muhammet'in Seda Sayan sevgisi ve ona kavuşma hayali günlerdir basında yer almış, 3 yaşındaki Muhammet, ekran karşısında hep gülen ve neşeli tavırlarıyla dikkat çeken sanatçı Seda Sayan ile tanışırsa onun gibi olacağını ve ağrılarının azalacağını söylemişti. Lösemi ve Kanser Hastaları Eğitim Sağlık Derneği tarafından bu yılın şefkat babası ilan edilen Op. Dr. Turgay Şenen de Muhammet'in bu hayalini gerçeğe dönüştürmek için uğraşmıştı. Şenen' in çabası sonuç verdi ve küçük Muhammet nihayet Seda'sına kavuştu.

BÜYÜK BULUŞMA

Sanatçı Seda Sayan ile Muhammet'in reklam arasında koridorda buluşma anı görülmeye değerdi. Küçük Muhammet Sayan' a tomurcuk bir gül verirken, Seda Sayan da ona sarıldı ve doyasıya öptü. Ardından Muhammet ve Sayan, el ele stüdyoya birlikte gitti. Program sırasında sanatçının kucağından inmeyen Muhammet, uzun süredir özlemini çektiği sanatçıyla hasret giderdi. 

   

SAYAN'DAN İLGİ

Öte yandan sanatçı Seda Sayan, hem Muhammet'e, hem de Sakarya'dan yayına katılan konuk ekibe yakın ilgi göstermesi ile dikkat çekti. Yayın sırasında sanatçıya LÖSDER başkanı Nihal Akar tarafından lösemili ve kanser hastası çocuklar adına, dereceye layık görülen bir resim de armağan edildi. Ayrıca SASEV Halkla İlişkiler sorumlusu Melahat Basmacı ve basın adına gazeteci Hülya Sürücü tarafından da çiçek takdim edildi. 

Sayan' a hediye edilen resim üzerinde yer alan ve lösemili çocuklar adına Sayan için yazılan dip not ise sanatçıyı duygulandırdı.  

   

ÖPÜŞMEYELİM

Canlı yayın sırasında insanların birbirleriyle sık sık öpüşmesinin hastalıklara davetiye çıkardığı vurgulanırken, konuyla ilgili söz alan LÖSDER başkanı Akar da, özellikle çocukların sağlığını düşünerek onları öpmekten uzak tutmaya çalışmak gerektiğini vurguladı.  

 

ŞENEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Öte yandan küçük Muhammet ve beraberindeki heyet, İstanbul dönüşünde Dr. Şenen' i muayenehanesinde ziyaret ederek teşekkür etti.

İLKELERİMİZ

İlkelerimiz,
Sevgiyle kaliteli hizmet, güven, şefkat, ilgi güleryüz, temizlik, karşılıklı memnuniyet,
ileri teknoloji kullanımı, doğru teşhis, doğru tedavi ve bundan duyulacak manevi hazdır...

BİZİ TAKİP EDİN